Studia w Izraelu

Jeśli chcesz studiować w Izraelu jako obywatel lub student międzynarodowy, zawsze wskazane jest, abyś przeprowadził badania na temat kosztów utrzymania, wizy studenckiej, czesnego i najlepszych uniwersytetów w Izraelu, aby pomóc Ci w podjęciu mądrej decyzji.

Ten artykuł zawiera wiarygodne informacje na temat kosztów utrzymania, wiz studenckich, czesnego i najlepszych uniwersytetów w Izraelu, które zostały przedstawione właśnie dla Ciebie.

Powody, dla których warto studiować w Izraelu

Izrael jest krajem na Bliskim Wschodzie graniczącym na zachodzie z Morzem Śródziemnym, na wschodzie z Jordanią, a na północy z Syrią i Libanem.

Studia w Izraelu to szansa na znalezienie się w centrum dynamicznego, tętniącego życiem kraju o kulturowej różnorodności odzwierciedlającej kilka grup etnicznych, które tworzą ten kraj.

Założony w 1948 r. Izrael jest stosunkowo małym krajem, liczącym około 8,5 mln mieszkańców.

Waluta

Waluta tego kraju jest znana jako izraelski szekel, ILS. Obecnie około 3,5 ILS wymienia się na $1. Symbolem tej waluty jest „.

Koszty utrzymania w Izraelu

Studiując za granicą, studenci szybko odkryją, że muszą być bogaci, aby studiować tutaj. W połączeniu z wysokim standardem życia, studia w Izraelu byłyby wspaniałym doświadczeniem dla zagranicznych studentów, zwłaszcza tych pochodzących z mniej rozwiniętych krajów.

Jednak różnorodność i wielkość kraju oznacza, że osoby mieszkające w dużych miastach, takich jak Tel Awiw i Jerozolima, oraz w ich okolicach wydawałyby więcej pieniędzy na towary i usługi.

Koszty utrzymania

Studiując za granicą, studenci mogą obniżyć swoje koszty utrzymania, przebywając w akademikach Uniwersytetu lub dzieląc się czynszem z innymi studentami.

W pobliżu większości kampusów uniwersyteckich znajduje się kilka apartamentów studenckich, które są przeznaczone do tego celu.

Zasadniczo, około 37.000 ILS wystarcza na pokrycie kosztów utrzymania za każdy rok studiów.

Nauczanie w Izraelu

Nauczanie w Izraelu zależy od uniwersytetu, poziomu nauczania i przebiegu studiów. Najlepszym źródłem informacji jest konkretny uniwersytet, do którego się uczęszcza.

Jednakże studenci zagraniczni płaciliby od 28.000 do 52.500 ILS rocznie zarówno za studia licencjackie jak i podyplomowe.

Ubieganie się o przyjęcie na studia w Izraelu

Uczelnie w Izraelu nie mają możliwości składania wniosków o przyjęcie na uniwersytet. Aby złożyć aplikację, należy skontaktować się z wybranym uniwersytetem.

Kandydat otrzyma niezbędne informacje i dokumenty, które musi złożyć, aby jego wniosek został rozpatrzony.

Niektóre szkoły mogą wymagać przystąpienia do egzaminu wstępnego w celu sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie ilościowego i słownego rozumowania. Zostaniesz również sprawdzony pod kątem umiejętności językowych, w których chciałbyś się uczyć. W niektórych przypadkach może wystarczyć dowód biegłości w tym języku.

Wiza studencka

Wszyscy studenci, którzy zamierzają przebywać za granicą dłużej niż 3 miesiące, muszą uzyskać wizę studencką. Wniosek o wizę studencką musi być złożony co najmniej 3 miesiące przed planowaną podróżą do Izraela.

Ambasada lub konsulat izraelski znajdujący się najbliżej Państwa miejsca zamieszkania rozpatrzy wszystkie wnioski wizowe, w tym w razie potrzeby udzieli Państwu dalszych informacji.

Opłata za rozpatrzenie wniosku wizowego wynosi około 50 dolarów. Ale może się ona różnić w zależności od kraju, w którym mieszkasz.