Studia indywidualne: jak przygotować się do egzaminów online w domu

Po około 17 latach formalnej edukacji, niektórzy studenci uniwersytetu są proszeni o przystąpienie do egzaminów końcowych online w innym formacie niż kiedykolwiek doświadczył. Wywodzi się to z pandemii, która już odbiła się na ich zdrowiu psychicznym.

Ale są też plusy. Egzaminy zdalne są bardziej elastyczne, lepiej uwzględniają indywidualne potrzeby i uwzględniają presję, pod jaką znajdują się studenci. Oto kilka sposobów, w jaki studenci mogą dostosować swoje poprawki, aby jak najlepiej wykorzystać ocenę online.

Tworzenie procedury rewizyjnej

Po pierwsze, zdecyduj, jakie tematy należy objąć i jaką wiedzę lub naukę testuje egzamin. Korepetytorzy mogą w tym pomóc, podobnie jak w pracach z przeszłości i przykładowych odpowiedziach.

Kiedy już dostaniesz swój plan lekcji, podziel pozostały czas przez liczbę tematów, aby utworzyć plan lekcji. Według Delroy’a Hall’a, starszego doradcy i dobrego samopoczucia z Sheffield Hallam University, szczególnie ważne jest teraz wbudowanie rutyny w Twoją zmianę. âCovid-19 i pandemia zakłóciły teraz to wszystko [rutynę], więc musimy być celowi w tym, jak zarządzamy naszym życiem.â

Hall poleca również technikę Pomodoro: 25 minut nauki, po których następuje pięciominutowa przerwa, a następnie powtórzenie. Jest to pomocne, jeśli czujesz się przytłoczony rewizją lub walczysz o utrzymanie koncentracji.

Naucz się pojęć, a nie tylko słów

Rozpocznij przeglądanie notatek z kursu, zaznaczonych esejów, filmów wykładowych i ważnych materiałów źródłowych. Ale, mówi Hall, âlearn koncepcji i pomysłów, donât zapamiętać dużo tekstuâ. Otwarte egzaminy książkowe pozwolą Ci pokazać, jak zastosować naukę, a nie to, co potrafisz zapamiętać. Ale podczas gdy to zdejmuje pewną presję, polowanie na źródła podczas testu może być rozpraszające.

Jednym z rozwiązań jest tworzenie arkuszy podsumowujących z kluczowymi pomysłami, cytatami i analizami. Ta aktywna rewizja pomaga zrozumieć i zapamiętać informacje, a także ułatwia znalezienie tego, czego potrzebujesz podczas egzaminu.

Najlepiej byłoby, gdybyś wcześnie zaczął weryfikować istniejące notatki, zamiast uczyć się nowego materiału. Mamy więcej stresu niż zwykle, więc chcesz zrobić, co w twojej mocy, aby to wydać, mówi Hall.

Donât panikuje, jeśli zostawiłeś go późno. Zrób plan, ale priorytetyzuj tematy w dostępnym czasie. Hallâs âworry sheetâ technika może również pomóc. Złóż kartkę na pół i wypełnij jedną stronę rzeczami, które możesz kontrolować (takimi jak czas posiłku i czas snu), a drugą rzeczami, które możesz kontrolować (kiedy szczepionka będzie gotowa). Następnie skoncentruj się na tym, co możesz kontrolować, a reszta niech zajmie się sobą.

Lęki związane z egzaminem

Siedzenie na egzaminach online, sam i podczas pandemii jest ogromną rzeczą â itâs OK czuć się zaniepokojony lub zły o to. Są też sposoby na radzenie sobie z tymi zmartwieniami. Spróbuj zminimalizować stres, tworząc przestrzeń egzaminacyjną, która jest oddzielona od Twojej strefy rewizji: usiądź na przykład przy biurku lub stole kuchennym, a nie w łóżku.

Sprawdź, czy twoja uczelnia ma internetowe przeglądy egzaminów. Pokazują one, jak będzie wyglądał proces, od logowania się do przesyłania odpowiedzi. Spróbuj pobrać, zalogować się i poćwiczyć za pomocą dowolnego zalecanego oprogramowania z wyprzedzeniem. A jeśli obawiasz się, że nie masz komputera lub połączenia internetowego podczas egzaminu, poproś uczelnię o pożyczenie laptopa, klucza sprzętowego lub innego niezbędnego zestawu.

Jeśli 24- i 48-godzinne egzaminy są dla ciebie nowością, zrób z nich suchy bieg. Nie chodzi o przebywanie przy biurku przez kilka dni. Będziesz czuł się lepiej i lepiej radził sobie z harmonogramem, który równoważy wykręcanie odpowiedzi z jedzeniem, spaniem i relaksem.