Koszty nauki i życia w Brazylii

Koszty nauki i życia w Brazylii są nadal w porządku, jeśli chodzi o prawidłowe życie, ale jeśli chcesz żyć w luksusie, koszty życia w Brazylii będą droższe w porównaniu z innymi krajami Ameryki Południowej.

Całkowite koszty utrzymania w Brazylii są o około 50% niższe niż w Nowym Jorku. Nawet w Rio de Janeiro i Sao Paulo, które były jednymi z największych i najdroższych miast w kraju!

Istnieje wiele stypendiów z uniwersytetów brazylijskich z pomocą finansową, w tym fundusze federalne, które mogą pomóc sfinansować Twoje studia za granicą. Rzecz w tym, że po złożeniu wniosku o stypendium będziesz musiał sprawdzić na swojej uczelni, w jaki sposób możesz skorzystać z tej pomocy finansowej!

Wiele programów obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie i ubezpieczenie. Jeśli aranżujesz te rzeczy sam, potrzebujesz poniższych wskazówek dotyczących budżetu!

Koszty przelotów do Brazylii

Podróż może kosztować co najmniej 1000 dolarów w obie strony, jednak najlepsze oferty można uzyskać online, korzystając z lotów do Brazylii.

Paszporty, wizy i ubezpieczenia

Potrzebowałbyś ważnego paszportu i rocznej wizy studenckiej, która kosztuje 210 dolarów. Podczas gdy Brazylia posiada bezpłatne krajowe ubezpieczenie zdrowotne, prywatna opieka zdrowotna jest wysoce zalecana. Dlatego też powinieneś sprawdzić, czy Twój pakiet obejmuje ubezpieczenie zdrowotne, podróżne i w nagłych wypadkach.

Korzystanie z telefonów

Sprawdź, czy Twój telefon będzie współpracował z siecią GSM w Brazylii. Elektronika jest w Brazylii droga, więc przynieś drugi telefon. Ponadto, karta SIM kosztuje w Brazylii mniej niż 20 dolarów. Sprawdź operatora lubianego przez Brazylijczyków w Twojej okolicy! Najprawdopodobniej TIM lub Vivo.

Podróżowanie i transport

Rio i Sao Paulo mają wspaniałe systemy metra. Ponadto, autobusy są najtańszym sposobem podróżowania między miastami. Koszt biletów komunikacji miejskiej w całym kraju wynosi od 45 do 60 dolarów miesięcznie. Bilet w jedną stronę w transporcie lokalnym wynosi 2,50 – 3 R$. Miesięczne pozwolenie na przejazd transportem publicznym wynosi 100-170 R$.

Zakwaterowanie i pokoje kosztują miesięcznie

Uczelnie oferują zakwaterowanie dla studentów z zagranicy, więc masz wiele możliwości, jednak zagwarantowanie zakwaterowania przed przyjazdem byłoby nieco trudne. Twoje biuro uniwersyteckie może mieć jakieś informacje na temat znalezienia miejsca na pobyt.

Znalazłbyś wiele programów noclegowych. Podstawowe zalety, które można powiedzieć, że są najbardziej ekonomiczne, a może i najlepszym sposobem na zagłębienie się w kulturę brazylijską.

Jeśli nie możesz otrzymać zakwaterowania przed przyjazdem, masz jedną tymczasową opcję, którą jest pobyt w hostelu. Koszt od 35 do 100 Reali brazylijskich za dzień. Średni czynsz w całym kraju za apartament z jedną sypialnią wynosi około 500 dolarów miesięcznie, ale w dużych miastach może osiągnąć 1 000 dolarów. Powinieneś liczyć się z tym, że za usługi z tym związane zapłacisz od 60 do 125 dolarów.

Koszty wynajmu miesięcznie

Koszty wynajmu nie mają żadnego limitu cenowego, jednak w zależności od lokalizacji, wielkości mieszkania i udogodnień, przygotowaliśmy dla Państwa plan kosztów!

Zauważ również, że potrzebny jest budżet na media i podatki, ponieważ większość wynajmujących w Brazylii myśli o dodatkowych kosztach dla najemców!