7 Najtańsze uczelnie w Danii dla studentów zagranicznych

Choć jest to mały europejski kraj, Dania zawsze udaje jej się zajmować bardzo wysokie miejsca w światowych rankingach. Znalazła się w pierwszej dziesiątce ze względu na swój bezpłatny i wysokiej jakości system opieki zdrowotnej i edukacji, swoją gospodarkę i rozwój społeczny, a także wskaźniki szczęścia obywateli. To wszystko są wspaniałe aspekty, które studenci międzynarodowi zdecydowanie powinni brać pod uwagę przy wyborze kraju do studiowania za granicą. Jest to jednak tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ korzyści na duńskich uczelniach są niezliczone! W tym artykule będziemy omawiać najtańsze uczelnie w Danii dla studentów zagranicznych.

W Danii istnieje pięć rodzajów instytucji szkolnictwa wyższego

W zależności od obszaru i poziomu specjalizacji, w Danii istnieje pięć rodzajów instytucji szkolnictwa wyższego. Po pierwsze, akademie biznesowe, które skupiają się na szkoleniach zawodowych i krótkich programach, które trwają dwa lata, choć niektóre oferują kilka programów licencjackich. Następnie istnieją instytucje morskie, architektoniczne i artystyczne, które specjalizują się w przemyśle rybnym, flocie handlowej i sztuce. Tutaj można uzyskać specjalistyczne tytuły licencjackie.

Aby uzyskać tytuł licencjata w każdej innej dziedzinie, istnieją kolegia uniwersyteckie. Oferują one trzy do czterech lat studiów licencjackich. Jednakże, tutaj możesz studiować tylko na poziomie licencjackim.

Na koniec, istnieją uniwersytety, na których można uzyskać studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Ich najstarszy uniwersytet został założony ponad 500 lat temu, w 1479 roku.

Wiele uniwersytetów oferuje programy tylko w języku duńskim, ale studiowanie w języku angielskim jest możliwe!

Szukając odpowiedniego programu, zauważysz, że wiele uczelni oferuje je tylko w języku duńskim i mają możliwość studiowania wcześniej tego języka. Jednakże, istnieje wiele programów dostępnych w języku angielskim, szczególnie jeśli chcesz uzyskać dyplom ukończenia studiów lub studiów podyplomowych. W rzeczywistości duńskie uniwersytety słyną z anglojęzycznych programów studiów magisterskich.

W zależności od obywatelstwa, studia w Danii mogą być całkowicie bezpłatne lub dość drogie.

Publiczny system edukacji w Danii jest wolny od nauki, w tym szkolnictwa wyższego. W rzeczywistości duńscy obywatele otrzymują nawet pieniądze od rządu, kiedy studiują na uniwersytecie! Robi się to, aby pomóc im w pokryciu innych wydatków.

Oprócz obywateli Danii, obywatele Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Rady Nordyckiej są również zwolnieni z opłat za naukę. Youâll otrzymają również bezpłatną naukę, jeśli Ty lub Twoi rodzice posiadacie pozwolenie na pobyt stały lub jeśli pozwolenie na pobyt czasowy może zostać podwyższone. Studenci biorący udział w wymianie są również zwolnieni z opłat za naukę.

Należy pamiętać, że w całym artykule weâll zawierać koszty czesnego dla uniwersytetów publicznych, ale jeśli pasujesz do jednej z tych kategorii, opłaty nie mają zastosowania do Ciebie.

W przypadku potencjalnych studentów studiów dziennych z dowolnego innego kraju, czesne może wynosić od 6 000 USD do 17 000 USD zarówno na uniwersytetach publicznych jak i prywatnych. Opłaty są zazwyczaj wyższe w przypadku studiów magisterskich i doktoranckich.

Tanie uniwersytety w Danii

1. Kopenhaska Szkoła Biznesu (CBS)

Kopenhaska Szkoła Biznesu (CBS), licząca ponad 20 000 studentów, jest jedną z najlepszych szkół biznesu w regionie. Ta tania uczelnia w Danii oferuje edukację od ponad stu lat i stała się bardzo popularna wśród obcokrajowców, mając około 4000 międzynarodowych studentów.

Jednym z powodów, dla których CBS wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla studentów zagranicznych, jest szeroka oferta programów nauczania języka angielskiego, które posiadają. Z 18 kierunków studiów licencjackich, osiem jest w pełni nauczanych w języku angielskim, a z 39 studiów magisterskich, 11 jest w pełni nauczanych w języku angielskim. Oferują oni również wiele kursów i krótkich programów.

Czesne zależy od poziomu studiów. W przypadku studiów licencjackich musisz zapłacić 5.600 EUR za semestr. W przypadku studiów magisterskich płacisz 16.500 DKK za każdy semestr.

2.Uniwersytet w Aarhus (AU)

Założony w 1928 roku Uniwersytet Aarhus (AU) jest jedną z najważniejszych instytucji szkolnictwa wyższego w Danii. Jest największą i jedną z najstarszych w kraju i konsekwentnie plasuje się wśród 100 najlepszych uniwersytetów na świecie. Ważne osobistości ukończyły UA, w tym aktualną królową Daniaâs.

Jego kampus znajduje się w centrum Aarhus, ale posiada również wiele budynków w innych częściach miasta. Posiada cztery wydziały zdrowia, nauki i technologii, biznesu i nauk społecznych oraz sztuki.

Wraz z wydziałami mają one ponad 15 ośrodków badawczych i dziesiątki rezydencji dla studentów zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

W zależności od programu i poziomu studiów, czesne wynosi od 8 000 EUR do 15 300 EUR na rok akademicki (60 punktów). Programy z zakresu inżynierii mają inny proces przyjęcia i inne opłaty za studia.

3. Uniwersytet IT w Kopenhadze (ITU)

Od największego uniwersytetu w Danii przechodzimy do najmniejszego. UniwersytetIT w Kopenhadze (ITU) jest najnowszym, bo założonym w 1999 roku, i jednocześnie najmniejszym, z około 3000 studentów.

Ten tani uniwersytet w Danii specjalizuje się w dziedzinie technologii, skupiając się na badaniach, z 15 grupami badawczymi. ITU ma możliwość zakwaterowania w swoich rezydencjach międzynarodowych studentów pełnego stopnia podczas dwóch pierwszych semestrów.

Oferuje cztery tytuły licencjackie w zakresie projektowania cyfrowego i technologii interaktywnych, globalnej informatyki biznesowej, nauki o danych i rozwoju oprogramowania. Oferuje również pięć tytułów magisterskich w dziedzinie informatyki, gier, projektowania cyfrowego i technologii interaktywnych, innowacji cyfrowej i zarządzania oraz projektowania oprogramowania.

Jeśli chodzi o czesne, zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie kosztują 50 000 DKK w semestrze.

4. Uniwersytet Roskilde (RUC)

Założony prawie 50 lat temu Uniwersytet Roskilde (RUC) jest znany z interdyscyplinarnej edukacji, która obejmuje projekty i działania grupowe.

Jest on podzielony na cztery wydziały: Nauki i Środowisko, Nauki Społeczne i Biznes, Ludzie i Technologia oraz Komunikacja i Sztuka. RUC posiada ponad 20 ośrodków badawczych z ponad 50 grupami badawczymi.

Jest powiązana z różnymi firmami i organizacjami, aby zaoferować pracę i możliwości badawcze dla swoich 8 400 studentów.

Oferują trzy dyplomy licencjackie, specjalnie przygotowane dla studentów zagranicznych. Są one nazywane międzynarodowymi programami studiów licencjackich i są dostępne w dziedzinie nauk przyrodniczych, humanistycznych i społecznych. Czesne dla tych programów zależy od dziedziny. Dla tych, w naukach humanistycznych i społecznych, youâll zapłacić 4.350 EUR za semestr. Ten z zakresu nauk przyrodniczych kosztuje 9.000 EUR za semestr.

5. Uniwersytet w Aalborg (AAU)

Uniwersytet w Aalborg (AAU) to kolejna uczelnia znana ze swojego modelu kształcenia i jedna z najtańszych uczelni w Danii. Został on otwarty w 1974 roku i posiada interdyscyplinarny model kształcenia, w którym studenci mają kompleksowe programy nauczania w pierwszych etapach programu, a następnie przechodzą do bardziej wyspecjalizowanego etapu. Stosują oni również kształcenie problemowe, które koncentruje się na praktyce i rozwiązywaniu rzeczywistych przypadków.

Ma kampusy w trzech duńskich miastach: Aalborg, Esbjerg i Kopenhaga. Ponad 20.000 studentów kształci się na jednym z pięciu wydziałów inżynierii i nauk ścisłych, informatyki i projektowania, medycyny, nauk humanistycznych i społecznych.

Czesne na studiach licencjackich wynosi od 48 450 DKK (ok. 7 150 USD) do 100 800 DKK (ok. 14 880 USD) za rok akademicki. W przypadku studiów magisterskich wynoszą one od 24 225 DKK (3 580 USD) do 50 400 DKK (7 440 USD) na semestr.

6. Kolegium Uniwersyteckie Północnej Danii (UCN)

Jeśli szukasz alternatyw, które są bardziej przystępne cenowo, uczelnie wyższe mogą dopasować się do Twoich potrzeb. University College of Northern Denmark (UCN) został niedawno utworzony (2008) i oferuje studia licencjackie i krótkie programy.

Główny kampus tego taniego uniwersytetu w Danii znajduje się w Północnej Jutlandii, ale mają one również budynki w innych miastach, które obejmują Aalborg, Hjorring i Thisted.Właściwie, to są oni partnerem Uniwersytetu w Aalborg. W ten sposób, kredyty mogą być przenoszone i możesz tam kontynuować swoją edukację w przypadku, gdy wybierzesz krótki program.

Są oni znani z tego, że koncentrują się na naukach stosowanych i badaniach w swoich szkołach edukacji, zdrowia oraz technologii i biznesu.

Wysokość czesnego będzie uzależniona od rodzaju programu (1,5 roku, 2 lata lub 3,5 roku) i obszaru specjalizacji. Ponadto, koszty zmieniają się w zależności od semestru, w którym się uczysz. Niektóre semestry w niektórych programach mogą kosztować zaledwie 700 EUR, ale zazwyczaj wahają się od 3 200 EUR do 6 300 EUR. UCN oferuje również stypendia dla studentów zagranicznych, które pokrywają część wydatków.

7. VIA University College

Założone również w 2008 roku, VIA University College ma osiem różnych kampusów w Regionie Centralnym Dania’s.

Większość programów nauczania języka angielskiego dla studentów zagranicznych jest dostępna w dziedzinie technologii, sztuki, projektowania graficznego, biznesu i zarządzania oraz animacji.

Czesne zależy od programu, który wybierzesz. Wahają się one od 6.000 EUR do 7.500 EUR. Niektóre programy mają jednak semestry pod koniec programu nauczania, które kosztują zaledwie 1 000 EUR.