5 Korzyści z mieszkania w akademiku

Niektórzy ludzie myślą, że życie na kampusie to malutkie akademiki, mnóstwo zasad i poczucie, że są uwięzieni w bańce. Te obawy są tak przestarzałe jak akademiki ich koszmarów.

Obudowa kampusu jest często najmilszą, bardziej przystępną cenowo i bardziej holistycznie korzystną opcją dla studentów – szczególnie dla świeżo upieczonych studentów, którzy już mają wiele do zrobienia. Oto pięć powodów, dla których powinieneś poważnie zastanowić się nad mieszkalnictwem na terenie kampusu.

Jest blisko

Oczywiście, możesz nie chcieć się przyzwyczaić do tego, że wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w odległości krótkiego spaceru, ale kiedy po raz pierwszy pojawisz się w kampusie, ważne jest, aby zminimalizować dodatkowy stres. Bycie zrelaksowanym i otwartym na nowe możliwości może pomóc Ci skupić się na opanowaniu nawyków związanych z nauką, planowaniem i nawiązywaniem znajomości.

Niezależnie od tego, czy przegapisz alarm budzika, czy też nie zdajesz sobie sprawy, że wybranie dwóch klas z przerwami tylko pięciu minut pomiędzy nimi było trochę ambitne, mieszkanie w kampusie może znacznie ułatwić realizację takich wyczynów. To samo dotyczy prania, jedzenia w jadalniach i zabezpieczania najlepszych miejsc na specjalne okazje.

Poznasz swoich sąsiadów

Jedną z najlepszych rzeczy w życiu na kampusie jest to, że masz gwarancję, że wiesz co najmniej jedną rzecz o swoich sąsiadach, ponieważ oni również są studentami w podobnej sytuacji jak Ty. Zamiast zawsze zastanawiać się, czy ten apartament trzy drzwi w dół jest pełen studentów, czy nie, będziesz wiedzieć, że Twój sąsiad z sąsiedztwa jest również studentem na uniwersytecie – i prawdopodobnie studiuje na ten sam kierunek.

Oznacza to, że nawiązanie przyjaźni i znalezienie kogoś, z kim można by się uczyć, jest o wiele łatwiejsze. Ulubione przyjaźnie wielu ludzi, przyjaźnie na całe życie zaczynają się, gdy są współlokatorami lub sąsiadami akademika. Tak naprawdę nie ma innego czasu w życiu, w którym będziesz mieszkać na tym samym korytarzu co większość Twoich kolegów ze studiów i za każdą drobną niedogodność, którą możesz dostrzec, będziesz miał dziesiątki miłych wspomnień, które to rekompensują.

Zasady

Niektórzy uczniowie mogą obawiać się przestrzegania zasad związanych z mieszkalnictwem na kampusie. Ale prawda jest taka, że te zasady ułatwiają osiąganie sukcesów na studiach – i przynoszą też wiele korzyści.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz się chory lub czujesz się daleko od domu, jest strasznie miło mieć rówieśników jako sąsiadów, którzy troszczą się o Ciebie. Różnica pomiędzy zachorowaniem na grypę w tygodniu, kiedy mieszkasz na kampusie lub poza nim, jest duża, zwłaszcza jeśli jest to Twój pierwszy semestr studiów.

O czym nie musisz myśleć

Meble, rachunki za media, łączność z Internetem, roczna dzierżawa; to tylko kilka rozważań, które wkrótce staną się częścią Twojego życia. Zaufaj nam w tej kwestii, posiadanie bezpiecznego i wygodnego miejsca do życia – bez potrzeby martwienia się o wszystkie małe (ale krytyczne) rzeczy – jest prawdziwym prezentem.

Staje się domem, słodkim domem

Wygoda, koszty i spokój umysłu, które oferuje życie w osiedlach objętych sankcjami uniwersyteckimi, są trudne do pobicia. Każdy krok w życiu wiąże się z większą swobodą, ale także o wiele większą odpowiedzialnością. I to nie jest tylko irytujące gadanie. Popatrz na doświadczonych studentów, którzy nigdy nie myśleli, że szczerze będą tęsknić za swoimi starymi akademikami. Dom jest wszędzie tam, gdzie się go robi.